Týdenní výukový plán pro třídu: I.

Třídní učitelka: Mgr. Leona Hradecká
Plán pro týden: 18.1. - 22.1. 2021

Prosím o nastříhání písmenek j, J a slabiky s ním spojené na pátek. Děkuji

Začínám s rozdáváním pera dětem, které píší plynule, s rozmyslem, netlačí na tužku a udrží se v linkách. Děti ví, že pero dostane každý, je to jen otázka času, není za "odměnu", aby neměly obavy, že nevidím, jak se snaží. Chápou, že pero je náročné na jejich ruku a ochráníme ji splněním těchto podmínek. Kdyby přece jen bylo Vaše dítě smutné, že nedostane pero hned, dejte mi vědět, spolu to probereme.

Ve čtení jsme pokročili od čtení slabik a jednoduchých slov ke čtení jednoduchých vět. Stále dětem obloučkujte slabiky a dávejte jim záložku pod čtené slovo nebo větu, oči nejsou tak unavené a pozornost roztěkaná.
Kontrolujte penály, některé děti mají tužky i pastelky v hrozném stavu (polámané, neořezané, špačky).
V úterý a možná ještě i ve středu nám budou měnit tabuli, k výuce využijeme dolní družinu. Bude-li počasí přát, půjdeme bobovat. V pondělí Vás budu informovat.
Slabikář - str. 7 dokončení, balónek č. 5 číst za DÚ
PS - str.18, 5 řádků

Slabikář - str. 8 vše přečíst
PS - str. 19 celá, 3 řádky DÚ

STŘEDA
Slabikář - str. 8 dokončení, str. 9 balónky č.6, 7, domeček rychločtení a postřehování slabik
PS - str. 20/ 4 řádky - nové písmenko p

Slabikář - str. 9 dokončení, str. 10 celá, DÚ číst balónek č. 8
PS - str. 20 dokončení, str.21 celá, 3 řádky DÚ
Na zítra donést knihu na čtenářskou dílnu - libovolná kniha, ke které mají děti nějaký vztah (dárek k Vánocům, kniha po mamince, líbí se ilustrace, čtená před spaním ...)

PÁTEK¨
Slabikář - str. 11 celá, číst slova ve sloupečku a s hvězdičkou
PS -str.22 3 řádky
PONDĚLÍ
M - str.53 celá, DÚ sloupeček č.8, některé děti už mají, proto si donesly úkol na kartě (pořadí kvetoucí větvičky)

M - str. 54 celá, úkol není, matematiky jsou ve škole

STŘEDA
M - str. 55/3, DÚ sloupeček č.9, některé děti už mají, proto si donesly úkol na kartě (pořadí kvetoucí větvičky, na druhé straně spojuj tečky s číslicí)

M - str. 55 dokončení

PÁTEK
M - str.56/1, 3
DÚ sloupeček č.10, některé děti už mají, proto si donesly úkol na kartě.
Prvouka:

str. 26 celá

PÁTEK
Hudební výchova:
Poslech písní, rytmická cvičení a hry.
Tělesná výchova:
Vycházka.
Chodíme do sněhu ven. Dávejte dětem, prosím, čepice, rukavice a teplejší kalhoty.
Výtvarná výchova:
Vánoce.